Elastyczne zaplecze IT

Zarządzanie aktywami przedsiębiorstwa

elastyczne_zaplecze_it.jpg

Elastyczność to jedno ze słowo kluczy – przynajmniej gdy mowa o kluczach do sukcesu Twojej firmy.

Coraz częściej mówi się elastycznym zatrudnianiu, elastycznych kwalifikacjach a ostatnio również o elastycznym zapleczu IT.

Dlaczego to takie ważne? Sprzęt komputerowy to siła napędowa wielu firm.

Dobry sprzęt to duże możliwości, bardziej satysfakcjonująca praca i zadowoleni klienci.

Jednak szybsze komputery to również większe wydatki, zwłaszcza, że nowe rozwiązania na rynku pojawiają się bardzo (więcej…)

czytaj dalej

Dobrze skonfigurowana sieć

dobrze_skonfigurowana_siec.jpg

Internet jest dziś integralną częścią każdej firmy. Ważne dla funkcjonowania przedsiębiorstwa są zarówno lokalne sieci stworzone na wewnętrzne potrzeby firmy, jak i wykorzystanie szybkiego Internetu w celu komunikacji z zewnętrznymi serwerami, poszukiwania informacji czy choćby kontaktu z klientami. Aby jednak sieć działała sprawnie, wcześniej musi być odpowiednio zaprojektowana i skonfigurowana. Które komputery mają wchodzić w skład sieci, kto ma uzyskać dostęp do konkretnych zasobów, jak zarządzać (więcej…)

czytaj dalej

Zarządzanie z pomocą konsultantów

zarzadzanie_z_pomoca_konsultantow.jpg

Serwery w chmurze to dobre rozwiązanie dla wielu przedsiębiorców. Dane zgromadzone na serwerach są bardzo bezpieczne a dostęp do nich możliwy z każdego miejsca na Ziemi. W dodatku wynajmowanie urządzeń pozwala na bieżące dostosowywanie mocy sprzętu do potrzeb firmy.

Dzięki temu serwery w chmurze są bardzo elastycznym i często najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Do tych wszystkich plusów warto doliczyć jeszcze jeden. Serwerami można łatwo zarządzać.

Nawet jeśli jakieś czynności nie jesteśmy (więcej…)

czytaj dalej

Nic Cię nie zaskoczy

nic_cie_nie_zaskoczy.jpg

Twoja firma z pewnością czeka na kolejne wielkie zlecenia, które pozwolą w rozwijaniu działalności. Mimo tych oczekiwań łatwo być zaskoczonym skalą dużego wyzwania, gdy wreszcie się ono pojawi.

Zaskoczenie może się objawiać np. w braku odpowiedniego sprzętu do wykonania zlecenia.

Czy jednak modernizacja komputerów na potrzeby jednego klienta ma sens? Może lepiej odpuścić lub wykonać zadanie z opóźnieniem? Takie dylematy nie będą koniecznie, jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie chmury obliczeniowej. (więcej…)

czytaj dalej

Zapas energii elektrycznej

zapas_energii_elektrycznej.jpg

Energia elektryczna jest dziś dobrem tak powszechny, że nawet nie zastanawiamy się, jak mogłoby wyglądać życie bez niej. A co, gdyby w pewnym momencie zabrakło prądu? Jak poradziłaby sobie wówczas Twoja firma? Czy nadal dysponowałbyś pełnym dostępem do najważniejszych danych? Aby móc pozytywnie odpowiedzieć na takie pytania, musimy zadbać o bezpieczeństwo energetyczne z odpowiednim wyprzedzeniem.

A właściwie – wybrać usługodawcę, który wie jak o takie bezpieczeństwo zadbać. Dokładne zapoznanie (więcej…)

czytaj dalej