Wspólna baza danych

wspolna_baza_danych.jpg

Duża baza danych to coraz częściej klucz do sukcesu małych i większych przedsiębiorstw. Jakie informacje warto zgromadzić? Wszelkie, im więcej, tym lepiej – nie przekraczając granicy prywatności potencjalnych i aktualnych klientów.

Wiele firm gromadzi dane odnośnie preferencji zakupowych klienta, danych adresowych czy niezawodowych zainteresowań. Wszystkie informacje pomagają w lepszych dostosowaniu produktu do konkretnej osoby i zaproponowanie właściwej oferty we właściwym czasie.

Aby baza (więcej…)

czytaj dalej

Chmura dla każdego

chmura_dla_kazdego.jpg

Przetwarzanie w chmurze staje się coraz bardziej popularne, powoli rozwiązanie to staje się standardem również w zastosowaniach domowych. Najwięksi gracze na rynku informatycznym udostępniają bowiem przestrzeń dyskową dla każdego, kto tylko zarejestruje się pod wskazanym adresem. Przestrzenie dyskowe udostępniają chociażby Google i Microsoft.

Z oferty dysków w chmurze warto korzystać. To idealne miejsce do przechowywania ważnych danych, kopii zapasowych czy plików, które chcemy udostępnić znajomym. (więcej…)

czytaj dalej

Twierdza dla danych

twierdza_dla_danych.jpg

Wyobrażasz sobie działanie własnej firmy bez zaplecza informatycznego? Z pewnością nie. Niedługo podobne pytanie będzie można zadać odnośnie przetwarzania w chmurze.

Rozwiązanie to już jest popularne, a za kilka lat będzie powszechne. Każda nowa technologia to pewne szanse i zagrożenia.

W przypadku serwerów w chmurze minusem może się wydawać pozorny brak kontroli nad bezpieczeństwem danych. Dopóki baza klientów, maili i ważne dokumenty spoczywają na dysku umieszczonym w biurowym komputerze, użytkownik (więcej…)

czytaj dalej

Chmura dla CRM

chmura_dla_crm.jpg

Zarządzanie kontaktami z klientem to ważna cześć strategii każdego przedsiębiorstwa.

Aby działania były skuteczne potrzebna jest nie tylko odpowiednio przeszkolona kadra i opracowane procedury, ale również funkcjonalne oprogramowanie CRM.

O wysokim stopniu użyteczności można mówić dopiero wtedy, gdy baza danych, na której oparty jest system CRM działa w oparciu o chmurę.

Dlaczego? Informacje zgromadzone w bazie powinny być cały czas aktualne, a dostęp do nich bezproblemowy i możliwy z dowolnego (więcej…)

czytaj dalej

Wspólna edycja dokumentów

wspolna_edycja_dokumentow.jpg

Tworzenie jednego dokumentu przez kilku pracowników jest zawsze kłopotliwe. Zorganizowanie pracy tak, by przebiegała w możliwie prosty i skoordynowany sposób nie jest łatwe. No chyba że zdecydujesz się skorzystać z zalet serwerów w chmurze. Co możesz na tym zyskać? Tak zwane cloud computing ma wiele zalet, jednak podstawową jest możliwość dostępu do wspólnych zasobów przez wszystkich upoważnionych pracowników. Cały team może pracować tak, jakby posiadał jeden wspólny folder.

Co więcej, możliwe (więcej…)

czytaj dalej