Potrójne bezpieczeństwo

www.cowsolankach.eu Ultramedia

potrojne_bezpieczenstwo.jpg

Gdy wysyłasz ważne dane na zewnętrzy serwer z pewnością zastanawiasz się, czy wygodna usługa nie stanie się Twoim przekleństwem, jeśli informacje zostaną utracone lub dostaną się niepowołane ręce.

Na szczęście ryzyko jest minimalne, ponieważ usługodawcy stosują zwykle szereg zabezpieczeń, które chronią zarówno sam sprzęt, jak i oprogramowanie, które się na nim znajduje.

Aby mieć pewność, że Twój serwer jest właściwie chroniony, najlepiej pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z ofertą i szczególnym (więcej…)

czytaj dalej

Chmura czy nowy komputer?

chmura_czy_nowy_komputer.jpg

Kupno nowego sprzętu komputerowego to ekscytujący moment. Mocniejszy hardware to nowe możliwości, szybsze wykonywanie zadań i przyjemniejsza praca. Zakup wiąże się jednak również z dużymi kosztami a decyzja o wydaniu gotówki nie jest łatwa choćby dlatego, że nigdy nie mamy pewności czy nowy sprzęt będzie w pełni wykorzystywany. Dlatego lepszym wyjściem może się okazać skorzystanie z chmury obliczeniowej. Wynajęcie zewnętrznego sprzętu ma kilka zalet, których nie uświadczymy inwestując we własne (więcej…)

czytaj dalej

Hakerzy bez szans

hakerzy_bez_szans.jpg

Bezpieczeństwo danych to jedno z najważniejszych zagadnień dotyczących sektora IT. O ile prywatne zdjęcia czy nagrania wideo mogą co najwyżej skompromitować ich właściciela, o tyle już informacje znajdujące się na firmowych dyskach mogą – w razie wypłynięcia – doprowadzić do poważnych strat finansowych.

Zarówno samego pechowego właściciela przedsiębiorstwa, jak i jego klientów, o problemach z prawem już nie wspominając. Lokując kolejne pliki na serwerach zewnętrznego dostawcy powinniśmy zadać (więcej…)

czytaj dalej

Chmura bezpieczniejsza niż komputer

chmura_bezpieczniejsza_niz_komputer.jpg

Chociaż może się to wydać paradoksem, wysyłanie plików na serwery, którymi administruje zewnętrzna firma jest często rozwiązaniem bezpieczniejszym, niż chowanie danych na dysku własnego komputera. Intuicyjnie wolimy trzymać ważne rzeczy przy sobie, jednak informatyczne rzeczywistość działa według nieco innych reguł. Jakie zagrożenia mogą czyhać na komputer ustawiony w domu lub biurze? Zacznijmy od ryzyka utraty danych w wyniku awarii sprzętu.

www.johnattardmontalto.com

Przepięcie w sieci elektrycznej lub nagły brak prądu (więcej…)

czytaj dalej

Jak wybrać dobre usługi serwerowe?

jak_wybrac_dobre_uslugi_serwerowe.jpg

Zewnętrzny serwer jest coraz częściej stałym elementem wyposażenia firmy. Na rynku nie brakuje dobrych ofert w tym zakresie. Jednak zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę i zdecydujemy się na zakup usługi, musi przebrnąć przez etap wyboru najlepszego dostawcy.

Na co warto zwrócić uwagę, by w kolejnych miesiącach i latach nie szukać inne usługodawcy? Ważnym kryterium powinno być na pewno bezpieczeństwo danych. Serwery muszą być chronione na trzy sposoby. Pierwszych z nich jest zabezpieczenie fizyczne, (więcej…)

czytaj dalej