Hakerzy bez szans

Warszawa system do zarządzania aktywami

hakerzy_bez_szans.jpg

Bezpieczeństwo danych to jedno z najważniejszych zagadnień dotyczących sektora IT. O ile prywatne zdjęcia czy nagrania wideo mogą co najwyżej skompromitować ich właściciela, o tyle już informacje znajdujące się na firmowych dyskach mogą – w razie wypłynięcia – doprowadzić do poważnych strat finansowych.

Zarówno samego pechowego właściciela przedsiębiorstwa, jak i jego klientów, o problemach z prawem już nie wspominając. Lokując kolejne pliki na serwerach zewnętrznego dostawcy powinniśmy zadać sobie pytanie czy dane, które wysyłamy na pewno są właściwie chronione? O ile nie zrobiliśmy tego wcześniej, warto zapoznać się z informacjami na temat zabezpieczeń antywirusowych stosowanych przez danego dostawce.

O właściwej ochronie najlepiej pamiętać już w momencie wybierania usługodawcy. Większość firm na własnych stronach ofertowych opisuje stosowane zabezpieczenia.

Jednak nawet najlepszy soft antywirusowy i najbezpieczniejsze klucze szyfrujące nie wystarczą, jeśli sami popiszemy się lekkomyślnością i np. nie stworzymy wystarczająco bezpiecznego hasła lub udostępnimy je osobom trzecim.

Dlatego warto pamiętać, że zdrowy rozsądek to ważna część ochrony przed hakerami i wirusami.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *