Komputer szyty na miarę

komputer_szyty_na_miare.jpg

Twój komputer z pewnością jest doskonały, ale na pewno przyznasz, że ma pewne ograniczenia. Czasem programy nie działają tak szybko, jakby mogły, a na dysku brakuje miejsca.

Zbyt słaby sprzęt oczywiście warto zmodernizować. Jednak upgrade to wysokie koszty, zwłaszcza wtedy, gdy przydałoby się unowocześnić kilka  lub wymagana będzie naprawa komputerów, np.

na potrzeby działalności gospodarczej. Co gorsza, komputerowy tuning może być przydatny na chwilę, a w przyszłości możliwości nowego (więcej…)

czytaj dalej

Kilka urządzeń, jeden folder

kilka_urzadzen_jeden_folder.jpg

Więcej niż jeden sprzęt elektroniczny przypadający na jednego pracownika lub członka gospodarstwa domowego to już norma. Większość z nas prywatnie dysponuje nie tylko laptopem, ale również tabletem lub smartfonem, a czasem drugi zestaw tego typu wykorzystujemy w miejscu pracy. Każde urządzenie to inne oprogramowanie i inna zawartość pamięci stałej. Im więcej urządzeń, tym większe prawdopodobieństwo, że niebawem pogubimy się i zapomnimy, na którym urządzeniu znajdują się konkretne pliki. Co więcej, (więcej…)

czytaj dalej

Dostęp bez ograniczeń

Brand http://www.climowool.pl

dostep_bez_ograniczen.jpg

Ważne firmowe dokumenty, oprogramowanie czy baza danych mogą się przydać również po zamknięciu biura. Zwłaszcza wtedy, gdy to Ty jesteś szefem. Jednak gdy przypomnisz sobie o ważnej sprawie, a firmowy komputer zostawiłeś w miejscu pracy, będziesz musiał albo zmienić plany na wieczór i wybrać się z powrotem do biura, albo cierpliwie poczekać do następnego dnia. Gorzej, jeśli akurat przebywasz na wakacjach w Egipcie. Wszelkie problemy związane z odległością fizyczną danych można jednak w prosty (więcej…)

czytaj dalej

Co to jest chmura?

co_to_jest_chmura.jpg

Nowoczesne systemy operacyjne przyzwyczaiły nas do zgrabnego, graficznego przedstawiania zawartości dysku twardego.

Wszystkie dane są zwizualizowane za pomocą folderów i plików a poruszanie się między nimi jest bardzo intuicyjne.

Jednak to ogromne ułatwienie ma już kilka lat, więc teraz czas zrobić krok na przód.

Kolejny poziom to dane umieszczone w chmurze, a nie na dysku komputera.

Chmura to potoczne określenie na rozproszony sposób przetwarzania danych.

Tradycyjne dostęp do plików wymagał (więcej…)

czytaj dalej

Sprzęt do wynajęcia

sprzet_do_wynajecia.jpg

Do tej pory większość przedsiębiorców korzystała z własnego sprzętu komputerowego, co wiązało się z dużymi kosztami. Zwłaszcza wtedy, gdy przestarzały sprzęt wymagał unowocześnienia. Duży, jednorazowy wydatek nie jest pożądany z punktu widzenia płynności finansowej firmy. Na szczęście z pomocą przychodzą serwery w chmurze.

Dlaczego warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem? Własny sprzęt nadal będzie potrzebny, ale w mniejszym stopniu niż wcześniej. Główna przestrzeń dyskowa i moc obliczeniowa (więcej…)

czytaj dalej