Zdalny dostęp do firmowych zasobów

zdalny_dostep_do_firmowych_zasobow.jpg

Sam dostęp do szybkiego Internetu przestał już dawno kogokolwiek zadziwiać. Z sieci WWW korzysta dziś każda firma i większość gospodarstw domowych. Aby mówić o nowoczesnym i wydajnym zarządzaniu trzeba pójść o krok dalej i postawić na mobilny dostęp. Telefony i tablety sprawiają, że z Internetu możemy korzystać niemal w każdej chwili i w każdym miejscu. Oznacza to, że wszelkie przestrzenne ograniczenia przestają mieć znaczenie.

Konferencję możemy prowadzić będą oddalonymi o tysiące kilometrów (więcej…)

czytaj dalej

Usługi tańsze niż pracownik

uslugi_tansze_niz_pracownik.jpg

Sieć w firmie to konieczność. Niezbędne są zarówno połączenia lokalne, jak i dostęp do globalnego www.

Te pierwsze pozwalają na sprawne przesyłanie plików pomiędzy pracownikami, korzystanie ze wspólnych zasobów czy szybką komunikację z urządzeniami wykonawczymi, takimi jak drukarki używane czy skanery, a zalet drugiego typu sieci nie sposób wymienić. Aby jednak połączenia działały jak należy, muszą zostać wcześniej odpowiednio skonfigurowane.

Warto również od czasu do czasu skontrolować działanie (więcej…)

czytaj dalej

Zarządzanie pocztą elektroniczną

zarzadzanie_poczta_elektroniczna.jpg

Znaczna część firmowego wykorzystania sieci www to wysyłanie i odbieranie poczty e-mail – czy to między pracownikami wykonującymi wspólny projekt, czy to między zatrudnionymi a klientami firmy. Co za tym idzie, od sprawnego zarządzania pocztą elektroniczną zależy w dużej mierze efektywność przedsiębiorstwa.

Warto skorzystać z usług IT zewnętrznej firmy, która zajmie się naszym e-mailem. Pocztę trzeba odpowiednio skonfigurować, wykorzystując protokoły takie jak POP3 lub SMTP, by sprawne odbieranie (więcej…)

czytaj dalej

Dowolne zarządzanie serwerami

dowolne_zarzadzanie_serwerami.jpg

Wynajmowanie serwerów nie oznacza wielu ograniczeń w ich użytkowaniu. Serwery można dowolnie konfigurować i przygotować tak, by środowisko pracy maksymalnie odpowiadało potrzebom zamawiającego usługę.

Dobrym przykładem jest instalacja systemu operacyjnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by serwer zaopatrzyć w system Linux lub Windows.

Z pomocą usługodawcy będziemy także skutecznie zarządzać licencjami programów. Dzięki temu każdy klucz licencyjny będzie wykorzystany maksymalnie efektywnie i unikniemy (więcej…)

czytaj dalej

Internet tak szybki jak trzeba

www.karwacki.org systemy fk

internet_tak_szybki_jak_trzeba.jpg

Jak duża przepustowość łącza internetowego jest Ci potrzebna, aby skutecznie zarządzać firmą? A jak szybkiego połączenia potrzebują Twoi współpracownicy? Firmowe routery mogą działać na różne sposoby i w odmienny sposób rozdysponowywać dostępną przepustowość. Aby możliwość ta działała na naszą korzyść musimy wcześniej odpowiednio skonfigurować sieć. Jeden wymagający proces może mocno spowolnić całą sieć i utrudnić pracę innym użytkownikom. Aby problem tego typu nie występował, konieczne jest (więcej…)

czytaj dalej